Sex Shop


Sex Shopİnsanların kendini cinsel ilişki esnasında güvende hissedebilmesi için gereken prezervatif ve doğum kontrol hapı alabildikleri ya da cinsel içerikli eğitim kitapları gibi ürünlerin bulunduğu; cinsel ilişkiye girerken alınacak hazzı katbekat yukarıya çıkartacak değişik oyuncaklar, geciktirici krem ve spreyler satılan, ayrıca cinsel içerikli dergi ve filmlerin bulunabildiği konsept dükkanlar sex shop olarak ifade bulmaktadır.

 

Türkiye’de henüz tam olarak yaygınlaştığını söylemek, doğru bir tespit yapmak anlamına gelmemektedir. Büyükşehirlerimiz hariç pek çok yerde sex shop mevcut değildir. Kanunların izin verdiği ölçüde sex shop dükkanları açmak mümkün olmaktadır. Açılan mağazalar da ise, genel olarak plastik sex oyuncaklarının yanı sıra yaygın olarak cinsel performansı artırıcı ilaçlar ve geciktirici krem, sprey gibi ürünler bulunmaktadır.

 

Sex Shop Mağazalarında Ne Tür Ürünler Satılmaktadır?

 

Sex shop mağazalarında satılan ürünler sertifikalı olup hijyenik ve üretilmesi çeşitli onaylara tabii olan ithal ürünlerden oluşmaktadır. İthal edilen ürünler arasında Amerika ve Çin ürünleri başı çekmektedir. Daha sonra Fransa ve Almanya ürünleri onları izlemektedir. Türkiye’de yerleşik kültürün etkisiyle sex shop üretimi henüz belli bir seviyeye ulaşamamıştır.

 

İnternet çağında yaşıyor olmamız sebebiyle sex shop dükkanlarının internet ortamında yaygınlaşmaya başladığını söyleyebiliriz. Artık insanlar ihtiyaç duydukları cinsel içerikli ürünleri, rahatlıkla cinsel içerikli ürün ticareti yapan internet sitelerinden temin edebilmektedirler. Özellikle geciktirici sprey ve krem ya da ereksiyon sağlamaya yardımcı olan ilaçlar çok rağbet görmektedir.

 

Kimler Bu Mağazalardan Alış Veriş Yapmaktadır?

 

Ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerin, sex shop mağazalarından bazı destekleyici ilaçlar alarak bu sorunu çözebildikleri düşünülmektedir. Islanma sorunu yaşayan ve cinsel ilişki sırasında canı yanan kadınlar için de kayganlaştırıcı kremler, rahat ilişkiye girmelerine yardımcı olabilmektedir. Yine cinsel duyarlılık sağlayan ve cinsel arzuyu yükselten ürünler bulmakta mümkündür.

 

Bu tür mağazalardan tabii ki sadece cinsel sorunları olanlar faydalanmamaktadır. Eşleriyle ve yahut cinsel partnerleriyle yaşayacakları cinsel zevkin sınırlarını zorlamak isteyen ve zevkin doruklarını daha yukarı taşımak isteyen tutkulu insanlar, hem cinsel şevki arttırıcı ilaçları tercih ederken hem de geciktirici sprey ve kremleri alıyorlar. Bunların yanında çeşitli cinsel oyuncaklarla sex hayatlarını olabildiğince renklendirmeyi amaçlayan sex tutkuları, bu tür sitelerin devamlı müşterileri durumundadırlar.

Görüntüleyen(109)